PAN JAROSLAV KANTOR

Vzpomínka dcery na dětství!
„Umění je jedno z nezvnesenějších poslání člověka!“

MŮJ MILOVANÝ TATÍNEK BYL VZÁCNÝM ČLOVĚKEM!

Svojí pílí, skromností i pracovitostí nám byl vzorem. Rozdával lidem radost i lásku!
Tatínek-pan Jaroslav Kantor vyrůstal v prosté rodině s rodiči a svým bratrem Františkem. Narodil se v Praze 14.10.1921.

Dřímal v něm velký talent, který pan Jaroslav dokázal zúročit. Měl všestranné nadání, ve kterém ho později podporovala i jeho žena JARYNA. Jeho bratr František se věnoval bezmotorovému létaní. Tatínek Jaroslav prožil své dětství v rodné Praze, kde našel i svoji celoživotní lásku JARYNU- moji maminku. Pojal ji za svoji choť na podzim r. 1945. V roce 1951 se jim narodil v Praze syn Ctirad.
Přestože oba mí rodiče tíhli svým srdcem k rodné Praze i ctili své rodiče, v roce 1958 se přestěhovali do mé rodné Plzně, kde můj tatínek přijal místo basbarytonisty ve zdejším divadle J. K. Tyla a já jsem se v Plzni narodila. Přesto se tatínek věnoval nadále i malířství. S mými rodiči jsem prožila krásné dětství, panovala zde láska a harmonie. Oba rodiče žili pro svoji rodinu, byli citlivými rodiči. Žili jsme v Plzni, ale v létě jsme jezdili na chatu Oleško u Prahy.
Můj tatínek dokázal skloubit herectví, pěvectví, malířství i rodinu. Člověk je uchvácen rozsáhlostí jeho výtvarného díla! Zachytil rodinné příslušníky, své přátele v portrétech, ale i nepřeberné množství zážitků i postřehů z toulek přírodou. 
Tatínek do svých obrazů i divadelních rolí vkládal celou svoji osobnost i duši. Byl také bavičem i básníkem. V jeho obrazech často vidím, v obličejích, i podobu mé maminky – jeho JARYNY.
Obrazy pana Jaroslava Kantora jsou prodchnuty jeho láskou k lidem jemu blízkých i láskou k přírodě! Přestože mí rodiče prožili hrůzy války, tatínek i totálního nasazení, zůstali si oba věrni i svým ideálům a milovali se až do posledního dechu! V roce 1994 společně oslavili svoji krásnou „ZLATOU SVATBU“.
Zaslouží si můj obdiv i poděkování! 

Zůstávám Vaše Radana- dcera

Pojďte se podělit se mnou…
„SKUTEČNOST HYNE A TĚLO ODUMÍRÁ,
 SEN A TOUHA JSOU NESMRTELNÉ!

V Plzni dne 6.2.2016
Eliášová Radana